Historie
Zhruba od začátku tohoto století byl naším hlavním stanem areál kurtů na Vyšehradské citadele. Po celou dobu jsme měli starosti s Národní kulturní památkou Vyšehrad, která marně po celou dobu sháněla investora pro úpravu a likvidaci sportoviště za účelem vytvoření parku, galerie a jak se nakonec ukázalo i kavárny (účel této investice je nasnadě - s památkami nemá pravděpodobně nic společného). Situace vyvrcholila v srpnu 2001, kdy byla zástupcům oddílu doručena výpověď z areálu. Téměř stoletá existence volejbalu na Citadele končí poslední srpnovou sobotu 2002 !!

Vzhledem k této situaci jsme byli nuceni se začít starat o nové působiště pro zhruba 80 volejbalistů a volejbalistek. V listopadu 2001 bylo radnicí Prahy 2 vyhlášeno výběrové řízení na uživatele kurtů Na Smetance, kde také dlouhá léta působil úspěšný volejbalový oddíl TJ Potrubí Praha. V posledních letech však stav areálu a celková činnost oddílu nedělala zástupcům radnice radost. Pravděpodobně z tohoto důvodu došlo k ukončení činnosti a vyhlášení výběrového řízení. Sokol Vyšehrad všechny podmínky výběrového řízení splnil a na začátku roku 2002 se stal novým nájemcem sportovního areálu Na Smetance.

Po množství rekonstrukcí a úprav poměrně zdevastovaného areálu jsme novou sezónu zahájili již na nových kurtech. Hlavně my sami doufáme, že se na těchto kurtech budeme setkávat se svými soupeři a kamarády déle než po tři roky, které máme smluvně zajištěny. Budeme se snažit udělat vše proto, abychom zastupitelům a hlavně všem sousedům našeho areálu nezpůsobili naší přítomností žádná traumata a nebyli v zápětí připraveni o další velice příjemný sportovní areál.